سبک بوکس فیلیپینی

بوکس فیلیپینی با اسم های اسکریما و کالی نیز شناخته می شود که سبک تخصصی سلاح سرد است .

این سبک تقریبا کامل ترین سبک کار با اسلحه سرد می باشد به طوری که کار با انواع سلاح ها از فواصل نزدیک مثل سلاح کارامبیت و چاقو لیرزی، و  فواصل بلند مثل سلاح چوب 180 سانتی متری را شامل می شود.

این سبک به نوعی مکمل سبک وینگ چون است تا هنر جویان طرز کار سلاح سرد را همراه با سبک بدون سلاح وینگ چون فرا بگیرند .

این سبک متعلق به کشور فیلیپین است و به دلیل این که حرکات پایه و اساسی آن مانند نشست ها، حالت گارد ، نحوه ضربه زدن ، انتقال نیرو . جابجایی و قدم برداشتن از سبک بوکس غربی گرفته شده است ، این سبک به سبک بوکس فیلیپینی مشهور است .

آموزش انواع سلاح سرد در سبک اسکریما

لزوم یاد گیری و تمرین سلاح سرد

ممکن است بعضی از افراد تمرین و یادگیری این سبک رو عملی غیر الزامی و غیر ضروری قلمداد کنند و برای این کار دلایل مختلفی داشته باشند از جمله این که در بیشتر زمان ها و مکان ها امکان حمل سلاح سرد و استفاده از این سبک میسر نمی باشد .

اما تمرین و یادگیری سبک اسکریما فواید بسیاری دارد که به بررسی چند مورد از آن ها می پردازیم .

  1. افزایش خلاقیت از جمله فواید تمرین و یادگیری سبک اسکریما می باشد به طوری که با افزایش خلاقیت در این حوزه، استفاده از هر وسیله ایی جهت یه کار گیری آن به عنوان سلاح را میسر می کند و این امر تنها با یاد گیری اصول و قواعد کار با سلاح های سرد و تمرین با انواع سلاح های این حوزه امکان پذیر است .
  2. افزایش دید و تیز بینی و توانایی بالا در جهت یابی پس از مدتی تمرین این سبک که یکی از فاکتور های بسیار مهم در آمادگی جسمانی مبارزه می باشد  .
  3. این رشته بخش های تمرینی بدون سلاح را هم شامل می شود که جهت مبارزه با دست خالی در برابر دست خالی و با دست خالی در برابر سلاح سرد طراحی شده است و نکته حائز اهمیت این است که زمانی که شما اصول و قواعد استفاده از سلاح سرد را فرا می گیرید خیلی هوشمندانه تر می توانید با فرد مسلح مقابله کنید .
فهرست